O chemických prostředcích na ucpané odpady a kanalizaci se nám nepíše snadno, protože amatérský čistič s nimi může nadělat více škody než užitku. Pokud nesprávně přečtete návod a např. hydroxid sodný nezalijete dostatkem velmi horké vody, může se v odpadu vytvořit špunt. Prorazit vytvořený špunt v odpadu není nic lehkého. Obvykle je třeba rozebrat celý sifon a špunt vyvrtat, přičemž ještě může hrozit poleptání danou látkou. V neposlední řadě se díky velmi agresivním chemikáliím může poškodit Vaše potrubí. Byli jsme svědky mnoha návštěv u klientů, kde chemické přípravky doslova za cenu vyčištění trubek prožraly stěny potrubí.

 

Často používané chemické prostředky

Nejčastější přípravky, po kterých sahají amatérští čističi odpadů. Obvykle lidé se snaží brát na ucpaný odpad hydroxid sodný či krtka na ucpaný odpad.

Hydroxid sodný – nutná horká voda před i po..

S tímto přípravkem uspějete při čištění zaneseného odpadu ve sprše, vaně, záchodu a dalších domácích odpadech. Obvykle dokáže prorazit nánosy tuku, prožrat se skrze vlasy, chlupy a jiné podobné nečistoty. Je to však velmi silná žíravina a může poškodit např. hliníkové a plastové odpadní trubky.  Mnoho českých uživatelů ho však používá a nedá na něj dopustit.

Použití hydroxidu sodného: 

 1. Vemte si ochranné rukavice a brýle.
 2. Prolít odpad alespoň 0,5l horké vody
 3. Nasypat přípravek, množství dle návody
 4. Zalít větším množstvím velmi horké vody
 5. Propláchnout vlažnou vodou, rychle tekoucí vodou
 6. Po několika dnech případně proces opakovat.

 

Krtek na ucpaný odpad

Krtek je velmi účinným rozpouštědlem věcí, které do odpadů nepatří. Je trochu dražší, ale při správné manipulaci byste s ním měli zvládnout pročistit potrubí od bežných nečistot jako jsou vlasy, chlupy, tuk, zbytky jídla atd.

 

Použití krtka na ucpaný odpad

 1. Vemte si ochranné rukavice a brýle.
 2.  Odpad prolijte velmi horkou vodou, alespoň 1l
 3. Vsypat cca 3-4 víčka krtka, nechat krtka působit několik minut
 4. Zalít větším množstvím velmi horké vody
 5. Vyzkoušet zalitím běžné vody.
 6. Po několika dnech případně proces opakovat.

 

 

Doporučujeme v případě ucpání dřezu, vany, sprchy volat profesionály.

Rádi Vám pomůžeme s monitoringem kanalizace po celém Brně, Kuřimi, Tišnově, Klobukách, Mikulově, Slavkově a celém jihomoravském kraji. Jsme spolehlivá firma Tradap s.r.o., realizujeme všechny práce ohledně kanalizace (výkopy, pokládky potrubí, ale zejména čištění a opravy). Volejte nám v případě problémů s kanalizací na: 605 578 901