Čištění odpadu Brno, oprava odpadu Brno a okolí do 50 km

Jsme rodinná firma Tradap s.r.o. se sídlem v Rajhradu. Dále můžete najít výjezdní místa v téměř celém jihomoravském kraji.

Poskytujeme veškeré služby ohledně čištění kanalizace a odpadů. Dokážeme rychle a efektivně odstranit libovolnou ucpávku ve Vašem zaneseném potrubí či např. opravit poškozenou kanalizační přípojku. Zavolejte náš dispečink na: 605 578 901. Řekněte nám Váš problém s ucpaným záchodem, dřezem, stoupačkama či ležatou kanalizací. Poradíme nebo se rovnou domluvíme na příjezdu k problému. Vše řešíme s profesionální technikou k Vaší spokojenosti.

Něco o naší firmě a čištění kanalizací

Kdo jste?

Jsme rodinná firma Tradap s.r.o. a čistíme ucpané a odpady a kanalizaci již přes 20 let.  Stejně tak se věnujeme vyvážení septiků, jímek a žump.

Kde čistíte odpady a kanalizace, kam za mnou přijedete?

Realizujeme čištění a opravy odpadů, kanalizací napříč celým jihomoravským krajem. Naše vozy jsou v pohotovosti v několika oblastech. Nejvíce si nás zatím objednávají zákazníci v Mikulově, Adamově, Tišnově, Vyškově, Kuřimi a samozřejmě po celém Brně.

Kdo u Vás čistí ucpanou kanalizaci a odpady?

Máme specializovaný tým techniků, kteří přišli do styku snad již se všemi typy problémů. Nemusíte se tak bát, že zrovna Vaše potrubí by bylo něčím originální a nešlo by snadno vyčistit. Ve většině případů si rychle poradíme a ukončíme Vaše trápení o čištění svépomocí.

Jaký je Váš ceník čištění odpadů a kanalizace?

Nejsme drazí, cena se však odvíjí indivuálně od problému, lepší proto zavolat. Ze zkušenosti dokážeme říct, že čas věnovaný čištění svépomocí s nejistým výsledkem, můžete lépe věnovat Vaší práci a my se postaráme o Váš neodtékají odpad.

Jak funguje objednávka čištění kanalizace nebo odpadu?

Zavoláte, sdělíte nám Váš problém. U domácích čištění obvykle dokážeme říct přesnou cenu již po telefonu. U opravy kanalizace Vám povíme alespoň přibližnou cenu, vždy je zde ale lepší problém vidět.  Po prohlídce např. narušené kanalizační přípojky vše vyhodnotíme a připravíme cenovou nabídku. Ucpané kanalizační potrubí řešíme obvykle čištěním tlakovou vodou, když je to možné. V případě ucpání např. sutí či kořeny je nutné potrubí i následně opravit. K přesnému nacenění si pomůžeme důkladnou prohlídkou potrubí pomocí revizní kamery na ucpaný odpad.

Jak rychle přijedete k mojí ucpané kanalizaci či odpadu? Potřebuju čištění ihned.

Máme několik servisních vozů a výjezdních míst, odkud můžeme u Vás zasáhnout. Obvykle tak přijedeme do max. pár hodin, zavolejte na 605 578 901 a  řekneme Vám přesnou dobu příjezdu. Občas se to může stát, že např. v období velkých dešťů dojde k přetíženým kanalizacím, potom Vás požádáme chvilku o strpení. Tam, kde lidem už vyloženě teče do bot se snažíme řešit prioritně. Váš problém v nejhorším vyřešíme druhý den ráno nebo v pozdních hodinách ten stejný den.

Máte noční pohotovost, můžete přijet i mimo otevírací hodiny?

Obvykle se snažíme díky náročné práci dodržovat klasickou pracovní dobu od 8 do 17. Je možné se však domluvit i na zásah mimo tento čas.


Jak dlouho se řeší uvolnění záchodu či jiného odpadu? Za jak dlouho můžu odpad znovu používat?

Uvolnění domácího odpadu není obvykle složitá věc, pokud víte, jak na to. Naše motorová fréza na ucpaný odpad je velmi výkonná a dokáže ze stěny potrubí odbrousit obvyklé nánosy tuků, mastnosty a jiných nečistot. Akce trvá něco kolem půl hodiny.  Ihned po našem odchodu můžete odpad naplno používat.

Mám akutní stav z neodtékajícím dřezem, záchodem, vanou apod., co mám dělat?

Dobré je nepanikařit a nesnažit se uvolnit odpad tak, že budete zkoušet všechno možné . Vyhněte se hlavně přidávání většího množství vody a chemických prostředků, spíše se zaměřte na správnou techniku pumpování zvonem nebo zkuste mechanickou pružinou odpad prošťouchnout.

Řešíte i ucpané odpady v komerčních provozech či např. komunální kanalizaci?

Můžete nás zavolat na čištění odpadů a kanalizačních přípojek u výrobních závodů, do restaurace, školy, obchodů, administrativních budov, hotelů apod. Jsme schopni nabídnout i pomoc městům a obcím s jejich městkou kanalizací. Provádíme čištění i rekonstrukce.  Je velmi běžné, že nás volají majitelé restaurací k řešení ucpaných záchodů a různé jídelny zas na preventivní čištění dřezů.

Nemůžu použít záchod, voda z něj neodtéká?

Pokud máte viditelně ucpaný záchod, kde se hromadí voda, doporučujeme, co nejdříve vypnout uzávěr vody a v žádném případě dále záchod nepoužívat. Zkusíme přijet, co nejrychleji prošťouchnout Váš záchod.

Ucpané odpady a prevence proti ucpaní

Je velmi pohodlné občas umýt talíř, pánev a vše spláchnout do odpadu. Dlouho toto se může úspěšně dařit, avšak brzo ještě např. s další příměsí vlasů, chlupů, barev po malování se může stát, že v potrubí se vše ucpe a bude třeba volat instalatéra na čištění odpadů.

Co mám dělat, aby se mi odpady neucpávaly?

Nevyhazujte a nevylévejte do domácích odpadů ideálně nic, co může poškodit potrubí. Ať už to je zbytkový olej nebo např. voda po vytření podlahy. Pokud můžete využijte k tomu např. zahradu nebo vylévací potrubí v domě (obvykle ho najdete někde dole ve spol. prádelně).

Je dobré odpady čistit preventivně?

Z naší zkušenosti musíme říct, že to skoro nikdo nedělá. Každý si spíše radši zavolá servisní firmu, až když je problém neúnosný a voda např. ze sprchy téměř neodtéká nebo se nepodařilo po 10 domácích pokusech nic pročistit. Kamerová revize potrubí či rychlé prošťouchnutí odpadů alespoň 1x za rok Vám ušetří náhlý stres z toho, když se např. toaleta začne večer plnit vodou a Vy nikoho nebudete moci rychle sehnat.

Komerční objekty s velkým provozem, kde není snadné vše dobře hlídat by si měly preventivní prohlídku odpadů nechat zrealizovat i několikrát ročně.


Je vhodné čištění odpadů svépomocí?

V případě, že si chcete prevenci obstarávat sami, zkuste si koupit vhodné chemické čističe odpadů a v přiměřeném množství je jednou za čas podle návodu použít. Chemii nepřehánějte, ale může určitě pomoci. Neplatí to v případě, že se např. v kanalizaci zaseknul nějaký pevný předmět. Např. spadnutá hračka do záchodu.

Kamerová revize potrubí


K čemu přesně je dobré použít monitoring kanalizace (potrubí)?

Klasické využití kamerové revize spočívá v  tom, že je třeba provést kontrolu potrubí, proč neodtéká, proč se tvoří mokré fleky na zdi či zda-li kanalizační přípojka není příliš zůžená nebo není potrubí nijak poškozené.

Jak probíhá revizní prohlídka kanalizace?

Naší firmu Tradap můžete zavolat libovolně po celém Brnu či okolních městech (Tišnov, Kuřim, Mikulov..). Dokážeme zjistit stav Vašeho potrubí pomocí revizní kamery na kanalizaci. Dejte nám vědět, pokud si myslíte, že Vaše potrubí špatně těsní nebo je v něm např. nějaké jiné fyzické poškození (rozskočené potrubí nebo např. potrubí prorostlé kořeny).  Prohlédneme Vaše potrubí, které je ve zdi, v podlaze či hluboko zakopané v zahradě. Dokážeme přesně trasovat kanalizaci i v případě, že se chystáte např. provádět určité stavební úpravy.

Do jakého průměru potrubí je možné kameru použít?

Disponujeme technikou, která nám umožní prohlížet všechny typy domovních odpadů a venkovní kanalizaci.